Dopravní hřiště

Na našem dopravním hřišti si můžete vyzkoušet své dovednosti  na kole, koloběžce či bruslích a také ověřit znalosti silničních předpisů. A to od jara do podzimu, kdy je dopravní hřiště otevřeno pro veřejnost. Máte také možnost zasoutěžit si na Kolečkiádě, která se koná několikrát ročně a dokonce můžete získat i ceny.

Dopravní hřiště slouží také k výuce školáků, kteří chtějí získat průkaz Mladého cyklisty. Nejdříve se v naší učebně dopravní výchovy seznámí s teorií a pak rovnýma nohama skočí do praxe a to co se naučili v učebně  to předvedou naostro na naší silnici, přechodu pro chodce nebo železničním přejezdu. A pak už následuje jen slavnostní předání průkazů.

Pro děti z mateřských škol a jejich účely máme k dispozici menší variantu mobilního dopravního hřiště, v podobě plachty s obrázky a zvířátky, miniaturami dopravních značek atd. Výuka probíhá formou hodinové přednášky s ukázkou základních principů chování chodce v silničním provozu. 

Dopravní hřiště pro veřejnost je otevřeno od pondělí do čvrtka v odpoledních hodinách od 13:00 - 18:00 hod. Vstup je zdarma. Děti mladší 10 let musí přijít v doprovodu rodičů, nebo osoby starší 18 –ti let. Na hřišti je možné jezdit jak na kole, koloběžce, tak i na kolečkových bruslích. Vždy je nutná přilba.

V roce 2019 zde proběhlo Oblastní kolo DSMC (Dopravní soutěž mladých cyklistů). Jedná se o celorepublikovou soutěž, která se každoročně vyhlašuje. Je určena především žákům základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, popř. dalších alternativních škol, tedy žákům 10-16letým, 1. kategorie je pro žáky ve věku 10 - 12 let a 2. kategorie pro žáky ve věku 12 - 16 let.
V roce 2019 prošlo výukou dopravní výchovy 775 žáků (1. až 5. třídy).